Anasayfa | Haberler | Duyurular | Resim Galerisi | Videolar | Sporcularımız | Branşlar | Yönetim | | iletişim |
 

 

 

2010 Mart ayında Antalya’da yapılacak, Avrupa Wushu Şampiyonası ile 2011 İzmir’de yapılacak Dünya Wushu Şampiyonalarının, yarışma malzemesi ana sponsorluğu anlaşmaları için Çin’e giden, Federasyon Başkanı Ebubekir Hocaoğlu ve Başkanvekili Abdurrahman Akyüz yurda döndü.

Dünyanın en büyük mücadele sporları  malzeme üreticisi WESING ile yapılan  sponsorluk anlaşması, 100.000. USD bedelindeki ring, yarışma halısı gibi malzemelerin, TWF ye ücretsiz verilmesini kapsıyor.

700 kişinin istihdam edildiği  WESING şirketinin Xiamen şehrindeki dev  fabrikasında incelemeler yapan TWF Başkanı ve Başkanvekili, böyle bir anlaşma yapmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdiler. İyi bir ekip çalışması sonucu elde edilen başarı, bir dünya veya Avrupa Wushu Şampiyonasında elde edilen en büyük çaplı malzeme  sponsorluk anlaşması olduğundan ayrı bir önem taşıyor. Ülkemizde peş peşe yapılacak olan uluslar arası şampiyonalar, Dünya çapında sponsorluk yapmak isteyen firmaların iştahını kabartıyor.

Federasyon Başkanı Hocaoğlu ; “Dünya Şampiyonası ev sahipliğini kazanmadan önce,Avrupa Şampiyonası için gerekli olan malzemelerin alımında tedarikçiler, sadece 3.000 usd lik indirim yaparlarken, Dünya Şampiyonası’nın da alınmasıyla bu rakam 100.000. usd lik sponsorluğa  dönüştü“dedi.

WESING firmasın yetkilileri Ocak ayında ülkemizi ziyaret ederek, muhtemel diğer sponsorluk alanlarını belirleyecek.

Xiamen’den sonra Pekin’deki Dünya Wushu Federasyonu (IWUF )merkezini ziyaret eden  Hocaoğlu ve Akyüz, IWUF Genel Sekreteri Wang Xiaolin ve uluslar arası ilişkilerden sorumlu Zeng Fang ile bir araya geldi. Wang Xiaolin’e İzmir’in Şampiyonaya ev sahipliği yapmasına destek verdiği için teşekkür eden TWF heyetine Wang Xiaolin başarı dileklerinde bulundu. Heyetler akşam yemeğinde bir araya gelerek, Wushu’nun gelişimi için fikir alış verişinde bulundu.

Akyüz ve Hocaoğlu, Pekin’deki en önemli spor üniversitelerinden CIPE yi ziyaret etti ve üniversite işleyişi hakkında bilgi aldı. Üniversitedeki Wushu tesislerine  hayran kaldığını  söyleyen Hocaoğlu, ülkemizde benzer bir yapılanma için proje çalışması içinde olduklarını söyledi.

Çalışmalar sonrası, Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliğini ziyaret eden Federasyon Başkanı  ve Başkanvekili,  Büyükelçi sayın M.Selim Esenli ile görüşme yaptı ve görüşmeler hakkında kendisine brifing verdi. Sporla yoğun olarak ilgilenen Büyükelçi Esenli, Wushunun anavatanında olmanın imkanlarından istifade edeceğini söyledi.

 
 
 
   
   

Copyright © 2009 Designer by Osmanlı Dizayn Tüm hakları saklıdır.

 
aşk şiirleri Şiirler Radyo Dinle Gizemli